trende
trende

Motor Güç Testi

15.12.2020
195
Motor Güç Testi

Bilgisayar destekli dyno test cihazı üzerinden motor performansına bakılmasına, motorda üretilen gücün aracın tekerleklerine ne kadarının aktarıldığının anlaşılmasını sağlayan varsa oluşan güç kayıplarının ölçümüne motor performans testi veya Dyno Test denmektedir. Bu testimizde araç tamburlar üzerine çıkarılarak bilgisayar kontrolünde yüksek hızlara ulaştırılarak motor gücünün torku tespit edilir. Bu kontroller sırasında çeşitli hızlara göre motorun beygir gücü ve motor torku beklenen değerlere göre uygun olup olmadığı kontrol edilir. Aracın motor değerleri ve devirlenmesi aracın fabrika çıkış değerleri ile karşılaştırmalı olarak kontrol edilir. Transmisyon, ateşleme ve yakıt sistemi değerleri incelenir. Ateşleme ve buna göre yakıt beslemesi değerlerine bakılır.

Hizmet Özellikleri
 • Dyno Güç Testi.
 • Motor Gücünün Torku.
 • Motorun Beygir Gücü ve Arıza Kontrolleri.
 • Duman Atma Kontrolü.
Fotoğraf Galerisi

Alge Oto Ekspertiz merkezlerinde usta uzman kadromuzun titiz bir şekilde üzerinde durduğu bu işlem, motor testi üzerinden aracın performans değerlerini diğer aksamlara bağlı olarak ölçme imkanı tanır.

Sıkça Sorulanlar
Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz, Bilir kişi incelemesi, tetkik ve değerlendirme demektir. Oto Ekspertiz ise, özellikle 2. el araç satışı sırasında, satıcı ile alıcının anlaşma sağlamasından sonra devreye girer. Alge Oto Ekspertiz teknisyenleri aracı özel cihazları ile inceleyip araç hakkında bilinmesi gereken herşeyi tarafsızca raporlar.

Ekspertiz Raporumu Ne Zamal Alabilirim?

Ekspertiz raporunuzu yazılı ve sözlü olarak ekspertiz yaptırdığınız anda alırsınız. Ayrıca mail adresinize yazdırılabilir formatta bir ekspertiz raporu gönderilir.

Ekspertiz İşlemleri Sonunda Bir Garanti Veriyor musunuz?

Otomobil alım satımlarında en önemli unsur boya ve kaportanın daha önceden işlem görüp görmediğidir. Bunu en iyi anlamanın yolu ise boya karpota testinde konusunda uzman kişiler tarafından ölçümlerinin yapılmasıdır.Ölçüm hassasiyetindeki cihazlarla aracın boya ve kaportası incelenir. Bu incelemeler sonucunda otomobilin üzerinde fabrika boyası haricinde herhangi bir boya yapılıp yapılmadığı değişen bir parçası olup olmadığı belirlenir ve alım satım yapmak isteyen müşterilerimize güvenebilecekleri bir rapor verilir.

Bize Sorabilirsiniz
TSE-HYB BELGELİ OTO EKSPERTİZ
Tarafsız, Güvenilir ve Bağımsız Oto Ekspertiz
Alge Oto Ekspertiz, Oto Galericiler Sitesi Civarında
Teklif Formu

  Whatsapp
  Ali Alge
  Ali Alge
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?