trende
trende

Süspansiyon Ve Fren Testi

15.12.2020
201
Süspansiyon Ve Fren Testi

Araç üzerinde yer alan amortisör ve süspansiyon organlarındaki olası hataları tespit edebilmek için yapılan teste, süspansiyon testi denmektedir. Alge Oto Ekspertiz merkezlerinde ölçüm ve uygulama bileşenlerinden oluşan hatasız, son teknoloji TSE onaylı makineler ile gerçekleştirilen süspansiyon testi, güvenli bir yolculuk gerçekleştirmek adına büyük öneme sahiptir. Titreşim ve hareket halinde olası hataları ortaya çıkarabilmek için bu test yapılır. Test ilk olarak lastik, jant ve ilgili bağlantıları rot, rot başları, rotiller, yaylar, takozlar olarak tüm süspansiyon sistemi üzerinde gerçekleştirilir. Bu işlem oto ekspertiz hizmeti içinde periyodik olarak yapmalıdır. Süspansiyonların güvenilirliği ve tam randımanlı olarak çalışıp çalışmadığını anlamak için mutlaka bu testin yapılması gerekir..

Hizmet Özellikleri
 •  Lastik, Amortisör ve Tüm Hareket Bileşenlerinin Kontrolü  
 • Süspansiyon Testi.
 • Fren Testi Ve Kontrolleri.
 • Araç Performans Testi ve Kontrolleri.
Fotoğraf Galerisi

Fren testimizde araç platform üzerinde fren yaptırılır. Böylece güç dağılımı ölçülerek herhangi bir fren durumunda aracın sağa yada sola çekip çekmediği, güç dağılımı ve lastiklerin tutma performansı test edilir.

Sıkça Sorulanlar
Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz, Bilir kişi incelemesi, tetkik ve değerlendirme demektir. Oto Ekspertiz ise, özellikle 2. el araç satışı sırasında, satıcı ile alıcının anlaşma sağlamasından sonra devreye girer. Alge Oto Ekspertiz teknisyenleri aracı özel cihazları ile inceleyip araç hakkında bilinmesi gereken herşeyi tarafsızca raporlar.

Ekspertiz Raporumu Ne Zamal Alabilirim?

Ekspertiz raporunuzu yazılı ve sözlü olarak ekspertiz yaptırdığınız anda alırsınız. Ayrıca mail adresinize yazdırılabilir formatta bir ekspertiz raporu gönderilir.

Ekspertiz İşlemleri Sonunda Bir Garanti Veriyor musunuz?

Bu testler özellikle araba alım satım konusunda profesyonel bir anlayış ve deneyim ile ele alınarak gözden geçirilmelidir. Sadece grafik verilerine göre ele alınan Dyno Test yanıltıcı olabilir. Unutulmamalıdır ki bu test temelde motor gücünün tekerleklere ne kadar doğru iletildiğini test etmektedir.

Bize Sorabilirsiniz
Tarafsız ve Güvenilir Oto Ekspertiz
Alge Oto Ekspertiz
Yeşiloba Mahallesi, Oto Galericiler Civarında.
Teklif Formu

  Whatsapp
  Ali Alge
  Ali Alge
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?