trende
trende

OBD Arıza Tespit

14.01.2024
469
OBD Arıza Tespit

Araç arıza tespit cihazı diğer bir adıyla OBD cihazı, arabanın OBD soketi üzerinden elektronik kontrol ünitesine bağlanarak araç sahibine veya tamir teknisyenine araç hakkında bilgi vermeye yarayan sistemdir. Arıza tespit cihazı arıza bilgisi dışında bazı sistemlerin durumları hakkında bilgi verebilmektedir. 1980’lerdeki versiyonu olan araç içi bilgisayar modelinden bu yana gelişmiş ve bilgi verme kapasitesi oldukça artmıştır. OBD ‘nin eski versiyonu sadece basit bir arıza lambası yaktırarak ayrıntı bilgisi vermiyordu. Modern OBD2 ‘lerde ise gerçek zamanlı bilgi akışı mümkün olup oluşan arızalar hakkında ayrıntılı bilgi ve nokta atışı tespitler yapabilmeye olanak sağlamaktadır. Ayrıca oluşan arızaları kayıt altına alınarak hafızasında saklayabilmektedir.

Hizmet Özellikleri
 • Otomobil Beyin Kontrolü
 • Arıza Kodlarını Silme
 • Araç Sistemi İle İlgili Bilgilendirme
Fotoğraf Galerisi

Otomobilleriniz ile ilgili tüm işlemleriniz ustalık belgeli elemanlarımız eşliğinde büyük bir titizlik ile gerçekleşmektedir.

Sıkça Sorulanlar
Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz, Bilir kişi incelemesi, tetkik ve değerlendirme demektir. Oto Ekspertiz ise, özellikle 2. el araç satışı sırasında, satıcı ile alıcının anlaşma sağlamasından sonra devreye girer. Alge Oto Ekspertiz teknisyenleri aracı özel cihazları ile inceleyip araç hakkında bilinmesi gereken herşeyi tarafsızca raporlar.

Ekspertiz Raporumu Ne Zamal Alabilirim?

Ekspertiz raporunuzu yazılı ve sözlü olarak ekspertiz yaptırdığınız anda alırsınız. Ayrıca mail adresinize yazdırılabilir formatta bir ekspertiz raporu gönderilir.

Ekspertiz İşlemleri Sonunda Bir Garanti Veriyor musunuz?

Bu testler özellikle araba alım satım konusunda profesyonel bir anlayış ve deneyim ile ele alınarak gözden geçirilmelidir. Sadece grafik verilerine göre ele alınan Dyno Test yanıltıcı olabilir. Unutulmamalıdır ki bu test temelde motor gücünün tekerleklere ne kadar doğru iletildiğini test etmektedir.

Alge oto ekspertiz, yeşiloba mahallesi Oto galericiler civarında hizmetinizdedir.

Bize Sorabilirsiniz
Tarafsız ve Güvenilir Oto Ekspertiz
Alge Oto Ekspertiz
Yeşiloba Mahallesi, Oto Galericiler Civarında.n
Teklif Formu

  Whatsapp
  Ali Alge
  Ali Alge
  Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?